fbpx

Jaroslava Valová

Zakladatelka firmy SIKO koupelny
Když Jaroslavu Valovou napadlo v roce 1991 začít podnikat, setkala se s mnoha pochybami ze strany lidí kolem ní. Ve splnění jejího snu ji to ale nezastavilo, naopak ji to ještě více motivovalo v náročném porevolučním období uspět.

Využila veškeré peníze, které měla, ať se jednalo o její větší úspory, či drobné od dětí. Všechno investovala do nákupu první zásoby zboží od zprostředkovatele. Aby dokázala udržet krok s poptávkou, začala zboží skupovat přímo u výrobců. Péče, kterou s manželem vkládali do uspokojení potřeb svých zákazníků, nezůstala bez povšimnutí a zanedlouho začali do malé prodejny SIKO v Čimelicích přijíždět zákazníci až z Prahy.

Všechny změny beru za věc plynulou, organickou, občas z nutnosti bez mojí aktivní role, někdy plnou překvapení, povinností, radostí i starostí.

Na chodu firmy se v té době podílela velká část celé rodiny Valových. I její děti se brzy zorientovaly v oblasti jednání s obchodními partnery i účetnictví. Zlom nastal, když její nejstarší syn přednesl nápad o otevření franšízových poboček. Během dvou let vybudovala společnost SIKO 11 poboček a její oblíbenost vzrůstala.

Po několika letech ale přišel rychlý pád. Rok 1995 si vybral daň za rychlou expanzi v podobě obrovského zadlužení. Brzy následovala i krize v rodině, která skončila rozvodem s manželem Vítězslavem. V těchto těžkých chvílích ale neztratila podporu svých dětí, které za ní stály a byly ochotny jí pomoci i za cenu osobních obětí. To ji motivovalo k tomu opět se postavit na nohy, splatit úvěr a dále firmu rozšiřovat. Po několika dalších úspěších následovalo otevření největšího showroomu v Praze postaveného podle návrhu Evy Jiřičné a vydání nejkomplexnějšího katalogu v odvětví.

Zásadním pravidlem celého firmy SIKO je již od úplného začátku “Mysli na druhého v řadě”, které aplikuje jak vůči zákazníkům, tak i zaměstnancům. Nejdůležitějšími hodnotami jsou pro Jaroslavu loajalita, vytrvalost, tvrdá práce a v neposlední řadě skromnost. Právě ty jí pomohly vybudovat z malé rodinné firmy společnost na vrcholu. Vedení SIKO už sice předala svému synovi Tomášovi, ale z řízení společnosti se úplně nestáhla a stále zastává pozici členky dozorčí rady.

SIKO koupelny

SIKO
SIKO
SIKO
SIKO

Stáhněte si ebook MILCON zdarma a nenechte si ujít naše novinky.


Pošlete mi ebook zdarma.

Partneři konference


Generální partner
jip-pf.cz
Mediální partneři
kurzy.cz
iPodnikatel
Management News
Studium.cz
Partneři
cma.cz

Marek Chvátal
produkce
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


JIP networking s.r.o.
IČ 05895073
DIČ CZ05895073

Holická 170/47
HODOLANY
779 00 OLOMOUC 9

Sledujte nás
in f W