fbpx

Zbyněk Frolík

Majitel firmy LINET Group
Když Zbyněk Frolík začínal podnikat, své první nemocniční postele montoval ve starém kravíně na vesnici. A dnes, po 27 letech patří mezi nejrespektovanější české businessmany. Jeho firma LINET má hodnotu přes 10 miliard korun a zdravotnická lůžka si od něj objednávají nemocnice z celého světa. Při podnikání se drží filozofie, že produkt a vůbec celá firma by měly být předmětem touhy, nikoliv pouhé volby.

Zbyněk Frolík vlastní společnost LINET, která je dnes jednou z největších evropských firem zabývajících se výrobou nemocničních lůžek. Řekli byste, že se dříve zabýval mimo jiné i prodejem řezaných květin? I přes to, že se mu v tomto odvětví dařilo, začal se v 90. letech zabývat oblastí nemocničního vybavení. V polorozpadlé budově bývalého kravína začal vyrábět první prototypy lůžek. Díky bohatým zkušenostem z práce technického ředitele v motolské nemocnici a kontaktu se zaměstnanci dalších nemocnic měl řadu nápadů, v jakých ohledech by šlo vylepšit jejich stárnoucí vybavení. Mohl tak nabízet dobře řešená lůžka, kterých si cenily nemocnice u nás i v zahraničí.
Každý z nás má silnou stránku, je třeba ji najít.

Přelom nastal na začátku druhého tisíciletí, kdy Frolíkův LINET uvedl na trh lůžka, která splňovala nejen vysoké technologické nároky, ale také byla skvěle zpracovaná z hlediska designu. Tak se firma dostala daleko před svou konkurenci a vzbudila pozitivní ohlasy v řadě mezinárodních veletrhů. Jeho tvrdá práce se odrazila i v rámci mezinárodního působení firmy založením LINET Group SE v roce 2011. Od té chvíle se LINET drží na přední pozici světového výrobce nemocničních lůžek díky jejich spolehlivosti, funkčnosti a skvělému vzhledu.

Kromě samotného podnikání se Zbyněk Frolík štědře věnuje charitativní činnosti. O tom svědčí i fakt, že LINET za posledních 20 let věnoval na dobročinné účely finanční i materiální dary v hodnotě okolo 100 milionů korun.

LINET Group

Linet group
Linet group
Linet group
Linet group

Stáhněte si ebook MILCON zdarma a nenechte si ujít naše novinky.


Pošlete mi ebook zdarma.

Partneři konference


Generální partner
jip-pf.cz
Mediální partneři
kurzy.cz
iPodnikatel
Management News
Studium.cz
Partneři
cma.cz

Marek Chvátal
produkce
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


JIP networking s.r.o.
IČ 05895073
DIČ CZ05895073

Holická 170/47
HODOLANY
779 00 OLOMOUC 9

Sledujte nás
in f W