fbpx

Stanislav Martinec

Majitel firmy KOMA Modular

Začátky firmy KOMA Modular doprovázela řada krizí a nezdarů, se kterými se mladý podnikatel Stanislav Martinec musel potýkat. Toto období jej ale nezlomilo a díky vytrvalosti dokázal svou firmu vypracovat z hranice krachu na mezinárodního giganta v modulovém stavebnictví. Při podnikání se nechává vést baťovskými principy a samotného Tomáše Baťu považuje za svůj velký vzor.


Stanislav po pádu režimu v roce 1989 převzal řízení právě zprivatizované firmy ve Vizovicích, která se zabývala výrobou obytných modulů. Jenže s tehdejšími výrobními postupy byl velmi nespokojený, a proto se na vlastní pěst pustil do úplné reorganizace firmy. Firma naneštěstí fungovala jen krátce a brzy ji potkal krach.

Každý vyřešený problém skýtá obrovskou novou sílu.

To však Stanislava Martince od podnikání neodradilo. V roce 1992 založil vlastní společnost KOMA Modular a dal se do další výroby obytných modulárních kontejnerů. Ačkoliv se firma, které chyběla vize, nejprve potácela na hranici bankrotu. Nakonec se díky poctivé práci a vytrvalosti Stanislava Martince přes všechny problémy úspěšně dostala. Brzy na to začal kontejnery vyvážet i do zahraničí. Stavby Martincovy firmy tak můžeme najít v Mexiku, Mongolsku, Jihoafrické republice a dokonce v Grónsku.

Využití modulárních kontejnerů je natolik variabilní, že se z nich staví vše od průmyslových budov přes bytové domy nebo mateřské školky až po luxusní rezidence. Skvělým příkladem jejich všestrannosti je například světová výstava Expo 2015 v Miláně, pro kterou KOMA Modular navrhla a zkonstruovala český reprezentační pavilon. Ten se porotě líbil natolik, že jej odměnila bronzovou medailí za architekturu.

Úspěchy Stanislava Martince podtrhuje řada ocenění, kterou on sám nebo jeho KOMA Modular za poslední roky obdrželi. Zatím nejčerstvějším vyznamenáním jeho práce je titul EY Podnikatele roku 2017 ve Zlínském kraji ze začátku letošního února.

1. rozhovor Vize a začátky podnikání

2. rozhovor O rodině a vztahu k Tomáši Baťovi

3. rozhovor Pomáhat lidem a obohatit svět

4. rozhovor Vztahy se zaměstnanci

KOMA Modular

koma modular designblok
koma modular lighthouse
koma modular lighthouse
Koma modular

Stáhněte si ebook MILCON zdarma a nenechte si ujít naše novinky.


Pošlete mi ebook zdarma.

Partneři konference


Generální partner
jip-pf.cz
Mediální partneři
kurzy.cz
iPodnikatel
Management News
Studium.cz
Partneři
cma.cz

Marek Chvátal
produkce
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


JIP networking s.r.o.
IČ 05895073
DIČ CZ05895073

Holická 170/47
HODOLANY
779 00 OLOMOUC 9

Sledujte nás
in f W